Powiat Wałbrzyski Festiwal Lepienia Bałwanów Gmina Mieroszów

Zobacz oficjalne zdjęcia z imprezy

Przyślij swoje zdjęcia!!

Zdjęcia można przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z przyczyn technicznych dodawanie zdjęć bezpośrednio przez stronę na razie wyłączone.

Uwaga! Nie gwarantujemy umieszczenia wszystkich zdjęć.

19-02-2011 14:30

Festiwal zakończony. Gratulujemy zwycięzcom.

Kto nie był niech żałuje... Zapraszamy w przyszłym roku Uśmiech.

19-02-2011 14:00

Festiwal trwa... Obejrzyj pierwsze zdjęcia (fot. M. Fila)

Zachęcamy do przesyłania swoich zdjęć. W poniedziałek udostępnimy taka możliwość.

19-02-2011 10:40

Zachmurzenie całkowite. Opad śniegu. Widoczność do 1 km. Podstawa chmur 700-800 m npm.

19-02-2011 7:30

Mgła. Słaby opad śniegu. Dojazd dobry.

Po nocnym mrozie śnieg oddał wilgoć i stał się puszysty/sypki (górna warstwa 2 cm). 2 cm puchu na zmrożonym (0-30 cm).

Całkowita pokrywa śnieżna: 2-30 cm.

Prognoza: temperatura powyżej -5 st. (odczuwalna poniżej), wiatr słaby/umiarkowany, możliwe słabe opady śniegu

Temperatury:

Godzina Powietrza
Przy gruncie
Śniegu
7:30 -4,9 -5,1 -4,0

Temperatura śniegu od -5 do -4 st. (głębsze warstwy ok. -2 st.)

Więcej o aktualnej pogodzie

18-02-2011

W nocy chwycił lekki mróz (ok. -2 st). Stary śnieg lekko podmarzł i został przykryty 2 cm świeżego mokrego śniegu. Ciężki sprzęt, przygotowując dziś miejsca parkingowe, usypał w miejscowości nawet ponad 2 m hałdy śniegu Uśmiech.

Słabe opady śniegu mogą się utrzymywać do soboty. W sobotę chwyci niewielki mróz także w ciągu dnia.

Pokrywa śnieżna w Sokołowsku: 2-30 cm.

Zapraszamy!

Festiwal Lepienia Bałwanów w Sokołowsku

19 lutego w sobotę zapraszamy całe Rodziny, Dzieci, Młodzież i Turystów do Sokołowska
na inauguracyjny pierwszy w Polsce Festiwal Lepienia Bałwanów. Na autorów najpiękniejszych śnieżnych postaci czekają liczne nagrody i niespodzianki, np. dla zwycięskiej rodziny Gmina Mieroszów ufunduje zestaw kijków do Nordic Walking‘u. Ważną imprezą, którą organizujemy są integracyjne biegi narciarskie dla młodzieży „SokoSki”, z medalami i pucharami. Na wszystkich czekają także wspaniałe niespodzianki, loterie fantowe, muzyka, ognisko z pieczeniem kiełbasek, przysmaki lokalnej kuchni, konkursy i zabawy.

Program Festiwalu Lepienia Bałwanów

  • Godz. 10.00 rozpoczynamy rejestrację uczestników w konkursach (na polanie przy szkole)
  • Godz. 11.00 rejestracja i starty zawodników w biegach narciarskich SokoSki
  • Godz. 14.00 wybierzemy najpiękniejsze Bałwany, a ich autorów nagradzamy
  • Godz. 16.00 Zakończenie festiwalu.

Chcemy, aby Festiwal Lepienia Bałwanów został stałym ogólnopolskim wydarzeniem na mapie kulturalno-turystycznych zimowych imprez, w którym Wszyscy znajdą doskonałą zabawę w cudownym naturalnym otoczeniu. Sokołowsko - zwane "Śląskim Davos" - to malownicza miejscowość o potwierdzonych właściwościach uzdrowiskowych klimatu, położona w sercu Gór Suchych, nazywanymi czasem Sudeckimi Tatrami. Festiwal będzie promowany przez lokalne media. TVP Wrocław zapowiedziała relację z naszej imprezy!

Szczegółowy program imprezy:

Zaczynamy o godz. 10.00 rejestracją drużyn zgłaszających się do lepienia bałwanów. Styl dowolny, miejsce – polana przy szkole w Sokołowsku (ul. Unisławska 4). Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy znaczek z logo Festiwalu.

Godzinę później rozpoczną się zawody w biegach narciarskich SokoSki. Start zawodników odbędzie się na polanie koło szkoły o 11.00. Pierwsza wystartuje grupa najmłodszych biegaczy osobno dziewczynki i chłopcy :

  • kl 0 i młodsi, dystans 300 m dekoracja
  • kl I-II, dystans 500 m dekoracja
  • kl III-IV dystans 1 km dekoracja
  • kl V-VI dystans 2 km dekoracja
  • kl I gimnazjum, dystans 3 km
  • kl II-III gimnazjum, dystans 3 km dekoracja

Przewidziany jest dla każdego dyplom ukończenia biegu i medal, a dla najszybszych puchary pamiątkowe. Szatnie i toalety udostępnione będą w Sali do Gier i Zabaw (patrz na mapce). Po biegu wydawana będzie gorąca herbata, grochówka, kiełbaska z grilla. Pan Michał Leszko przeprowadzi konkursy sportowe, które odbędą się po startach zawodników. Podczas zawodów działać będzie mini szkółka narciarstwa biegowego dla najmłodszych.

Szkoła przygotowała loterię fantową – do wygrania są m.in. karnety na zabiegi rehabilitacyjne (łóżko do masażu w praktyce dr Polańskiego w Mieroszowie oraz wejściówki do kriokomory w Szczawnie Zdroju), sprzedawane będą ciasta domowe. Pod koniec festiwalu zlicytowane zostaną dwa przepiękne i przepyszne torty.

Dla naszych gości, szczególnie tych najmłodszych, przygotowaliśmy niespodziankę: będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z naszym bałwanem – bohaterem logo Festiwalu. Obraz przygotowała lokalna artystka, Pani Elżbieta Jakubowska, która wystawi swoje prace podczas Festiwalu.

Przez cały czas trwania imprezy na polanie rozbrzmiewać będzie muzyka (tradycyjnie o dobrą zabawę zadba Dariusz Parszuto, nasz lokalny DJ), całość Festiwalu poprowadzi reżyser i aktor z Wrocławia – Dariusz Lech.

Czas na ulepienie najpiękniejszego bałwana minie o godzinie 13.30, wówczas do oceny zabierze się jury, w skład którego wejdą m.in. Bożena Biskupska z Fundacji Sztuki Współczesnej In Situ oraz burmistrz Gminy Mieroszów, Andrzej Laszkiewicz. Wyniki zostaną ogłoszone o godzinie 14.00. Dla uczestników lepienia bałwanów mamy sporo nagród (ufundowanych przez Gminę Mieroszów): 5 sztuk kijków trekkingowych pojedynczych z rączką, 3 pary kijków trekkingowych podwójnych, 5 sztuk termosów Campusa, 10 kubków termicznych i 2 latarki.

Zapraszamy wszystkich do czynnego udziału w imprezie! Na wszystkich uczestników na polanie czekać będzie wielkie ognisko przygotowane przez Leśnictwo Sokołowsko – będzie można piec kiełbaski, zjeść bigos i napić się herbaty góralskiej. Przewidujemy, że impreza zakończy się o godzinie 16.00.

Organizatorzy: Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ, Towarzystwo Rozwoju Sokołowska, Uczniowski Klub Sportowy „Sokołowsko”, Sołectwo Sokołowsko, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Janusza Korczaka w Sokołowsku, Fundacja Usłyszeć Świat w Nowym Siodle, Radne Rady Miejskiej okręgu Sokołowsko.

Partnerzy wspierający imprezę: Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu, Gmina Mieroszów, Mieroszowskie Centrum Kultury, Sanatoria Dolnośląskie Sp. z o.o., NZOL „INTER-MED” Sokołowsko, Sanatoria Szczawno-Jedlina, Praktyka Lekarza Rodzinnego - Piotr Polański w Mieroszowie, Pensjonat Leśne Źródło, Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Radosno”, Leśnictwo Sokołowsko.